به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد قول می‌دهد در هر طرح سیاسی با فلسطینیان، شهرک‌های(صهیونیست‌نشین) واقع در کرانه باختری را تخلیه نکند. نتانیاهو در مراسم جشنی به مناسبت چهلمین سال احداث شهرک‌های صهیونیست‌نشین در اراضی شمال کرانه باختری گفت خیلی ساده می‌گویم که شهرک‌نشینان تخلیه نخواهند شد، هیچ شهرکی در چارچوب هر طرح سیاسی که باشد، تخلیه نخواهد شد، این مسئله دیگر تمام شد. اشاره نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عقب نشینی رژیم صهیونیستی از شهرک‌های غوش قطیف در نوار غزه است.

نتانیاهو مدعی شد شمال کرانه باختری هم سرزمین ما است و به توسعه و ساخت شهرک‌ها ادامه خواهیم داد و در چارچوب هر طرح سیاسی، هیچ شهرکی را تخلیه نخواهیم کرد،نیروهای ارتش به سیطره(اشغالگری)بر سرزمین تا رود اردن ادامه خواهند داد. وی از تلاش خود برای دستیابی به تفاهم بین المللی در این زمینه(ادامه اشغالگری در کرانه باختری) خبر داد.

نتانیاهو همچنین مدعی شد که ارتش اسرائیل برای عملیات نظامی گسترده و غافگیرکننده در نوار غزه آماده می‌شود.

وی در جریان سفر به شهر صهیونیست نشین عسقلان اظهار  داشت بهتر است که آرامش برقرار باشد، ولی ما برای حمله وسیع و غیرمنتظره به غزه آماده می‌شویم، نمی‌توانم بیشتر از این توضیح دهم، ملاحظات انتخاباتی برایم اهمیتی ندارد.

اظهارات نتانیاهو همزمان شده است با دیداری که روسای شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف نوار غزه با کمیسیون امنیت و امور خارجه کنست انجام دادند.

آلون داویدی شهردار سدیروت گفت باید عملیات نظامی گسترده‌ای همانند عملیات صخره سخت(جنگ 2014 علیه غزه) برای بازگرداندن آرامش و بازیابی قدرت بازدارندگی انجام شود، عملیات کوچک چند روزه هیچ نتیجه ای نخواهد داشت.

ایتمار رفیفو رئیس شورای منطقه ای حوف اشکلون از اینکه دولت نتانیاهو به درخواست های اساسی امنیت ساکنان این مناطق صهیونیست نشین اطراف غزه پاسخ نمی دهد، ابراز نارضایتی کرد.

رئیس شورای سدوت نیگیف هم با اشاره به رفتن ساکنان شهرک‌های صهیونیست نشین به مراکز روان درمانی تاکید کرد نگرانی بالایی نزد ساکنان از درگیری و تنش وجود دارد و دولت هم به اینکه ساکنان چگونه زندگی می کنند، توجهی نمی‌کند.

اعتراف یک وزیر سابق صهیونیست: عملیات شکست خورده خان‌یونس از دشوارترین عملیات‌های تاریخ اسرائیل است

یک وزیر سابق صهیونیست و عضو کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که عملیات اخیر ارتش اسرائیل در خان یونس که با شکست همراه شد، یکی از عملیات های پیچیده و دشوار در تاریخ عملیات ویژه اسرائیل و بی سابقه قلمداد می شود، هر چند از وقوع یک فاجعه(تلفات بیشتر نظامیان مهاجم) جلوگیری شد که نمی توانم آن را تصور کنم.

نفتالی بنت وزیر آموزش سابق رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با روزنامه عبری معاریو اظهار داشت هیچ گواهی امنیت کاری در این ماموریت ها و عملیاتی که از مدت‌های طولانی برای آن برنامه ریزی می شود، وجود ندارد و طبیعی است که هر از چند گاهی اشتباهات و خلل‌هایی رخ دهد، ولی ما در این عملیات با بدشانسی روبرو شدیم.

بنت افزود هیچ فیلم هالیوودی نمی تواند سناریویی را همانند آنچه در خان یونس(شکست مفتضحانه ارتش رژیم صهیونیستی در برابر رزمندگان مقاومت) رخ داد، تدوین کند،ولی اطلاعات میدانی مانع وقوع فاجعه ملی یعنی اسیر شدن اعضای یگان ویژه به دست حماس شد.

اظهارات یک کارشناس نظامی صهیونیست درباره ابعاد مختلف ناکامی بزرگ ارتش اسرائیل در عملیات خان یونس

از سوی دیگر عمیر اورن کارشناس نظامی صهیونیست گفت شکست عملیات نیروهای ویژه درخان یونس، افشاگری بیشتری درباره مسئولیت های کسانی می کند که در پس این عملیات قرار دارند، زیرا سطح مدیریت در این عملیات از چهار فرمانده امنیتی و نظامی تشکیل می شد بدون اینکه که بعداد مشخص شود کدام یک از آنها مورد تمجید قرار خواهند گرفت و کدام یک با انتقاد روبرو خواهند شد.

عمیر اورن در گزارشی که پایگاه عبری واللا منتشر کرد، افزود گسترش دایره مسئولین شکست عملیات خان یونس مستلزم آن است که فرمانده یگان ویژه و کماندویی سیبرت متکال، در جریان تحقیقات، مسئولیت ملی را فراتراز روابط شخصی با دیگر فرماندهان قرار دهد، هر چند ارتش حق دارد مانع نشر مطالبی شود که انتشارش را ممنوع می داند.

وی افزود هدف اساسی فعالیت این یگان ویژه، به دست آوردن اطلاعات امنیتی از دشمن در غزه است،‌ولی بدشانسی ژنرال گادی آیزنکات فرمانده(وقت) ارتش اسرائیل به عنوان مسئول نخست این عملیات،‌ سبب شد تا وی دو ماه مانده به پایان دوره فرماندهی‌اش کنار برود، در حالی که وی صدها عملیات امنیتی و نظامی موفقیت آمیزی را در کارنامه خود ثبت کرد که چالش بزرگی در تمام سطوح تشکیل داده بود.

وی تاکید کرد شکتس عملیات خان یونس، نگاه‌ها را بر تفاوت‌ها میان انواع عملیات‌های سری ویژه متمرکز می‌کند، جمع آوری اطلاعات، ترور، ربودن، و تخریب و این انواع عملیات‌ها به صورت میدانی با ماموریت های نظامی ارتش اسرائیل مرتبط است، با علم به اینکه این یگان که در عمق اراضی مصر، اردن و سوریه برای حفظ توانمندی های اطلاعاتی فعالیت می کرد، ناگهان به یک قدرت رزمی در سطم تیپ چتربازان تبدیل شد.

اورن اظهار داشت این یگان ویژه ارتش اسرائیل ماموریت هایی را با موافقت رئیس سازمان اطلاعات نظامی(امان) و تصویب وتایید رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل انجام می دهد، ضمن اینکه مرجعیت فرماندهی یگان سیبرت متکال، رئیس امان اختیارات کامل و مسئولیت شخصی دارد، همانطور که وی دست اندرکار یگان 8200 برای جمع آوری اطلاعات هم به شمار می رود.

وی افزود در تحقیقات میدانی مربوط به شکست عملیات خان یونس می توان به چهار سطوح فرماندهی به عنوان مسئول رسید که از ژنرال های ارشد ستاد مشترک ارتش آغاز می شود و به نداف آرگمان رئیس دستگاه امنیت کل(شاباک) و تامیر هایمان رئیس امان و گادی آیزنکات فرمانده(اسبق) ارتش در کنار فرمانده یگان و مسئول فعالیت نیروهای ویژه می رسد.

این کارشناس نظامی صهیونیست اظهار داشت دستگاه امان که ماموریتش جمع آوری اطلاعات است، یگان های قدرتمندی دارد، با این حال آشفتگی که این یگان هنگام تحقیق در اشتباهات و شکست‌هایش شاهد است، تا حد زیادی شبیه موردی است که برای نیروی هوایی هنگام ارتکاب برخی اشتباهات رخ می دهد، درست است که نیازی به بزرگنمایی در خطراتی که ممکن است یگان های ماموریت های ویژه در معرض آن قرار گیرند، وجود ندارد، اما این اشتباهات در عملیات خان یونس رخ داد.

این کارشناس نظامی صهیونیست در پایان گفت مسئول تحقیقات در این شکست، باید احساسات شخصی خودش را کنار بگذارد، زیرا از هر کسی که تحقیق خواهد کرد، با آنها کار کرده و برخی از آنها فرماندهانش بوده‌ اند، ولی وظیفه قومی فراتر از هر ملاحظه ای است، با علم با اینکه اگر عملیات خان یونس موفق می‌شد، به مثابه عبور از خط قرمز در نبرد رزمی ثبت می‌شد، ولی این عملیات شکست خورد و ناکام ماند.

ادامه تحرکات جنگ طلبانه ارتش رژیم صهیونیستی

تیپ زرهی 401 ارتش رژیم صهیونیستی یکی از تیپ‌های نظامی رزمی ارتش این رژیم، رزمایش آموزشی را برای یورش به نوار غزه برگزار کرد. بر اساس گزارش کانال هفتم تلویزیون عبری رژیم صهیونیستی، سخن درباره رزمایش آموزشی ویژه به فرماندهی این تیپ است که طی آن سناریوی ورود زمینی به نوار غزه در صورت بروز جنگ جدید با غزه شبیه سازی شده است.

الیعازر آفرمویتچ فرمانده عملیات تیپ 401 ارتش رژیم صهیونیستی گفت هدف از این رزمایش افزایش سطح شایستگی رزمی و عملیاتی فرماندهان یگان‌های مختلف این تیپ است.

چند روز پیشهم ارتش رژیم صهیونیستی رزمایش‌هایی را در شهرک صهیونیست نشین سدیروت با شرکت جنگ افزارها و هواپیماهای جنگی برگزار کرده بود.

تمجید و تعریف نتانیاهو از عبدالفتاح  السیسی

نخست وزیر رژیم صهیونیستی به تعریف و تمجید فراوان از رئیس جمهور مصر پرداخت. صفحه وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در فیسبوک با عنوان اسرائیل با زبان عربی حرف می‌زند، امروز پنجشنبه تصاویر متعددی از استقبال گرم خالد عزمی سفیر مصر در تل آویو از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و همسرش در جریان مراسم جشنی منتشر کرد که سفارت مصر به مناسبت عید ملی( سالروز به قدرت رسیدن ارتش در 23 ژوئیه 1952) برگزار کرد.

این صفحه سخنان نتانیاهو را در این مراسم جشن منتشر کرده که گفته است برداشت واحساس خیلی خوشایندی در دیدارهایم با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر داشتم، او فقط یک رهبر نیست، بلکه فردی هوشمند هم هست، رئیس سیسی، دوست عزیزم است و در دیدارهایم با وی از دوراندیشی و هوشمندی و شجاعتش غافلگیر شدم.

نتانیاهو ابراز امیدواری کرد که روند عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی دیگر گسترش یابد و همچنین حضور شرکت های صهیونیستی در بازارهای عربی تقویت شود.

وی مدعی شد که صلح میان اسرائیل و مصر به مثابه سنگ بنای ثبات منطقه‌ای  است.

صفحه وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نوشت فضاهای صلح و دوستی بر جشن های عید ملی مصر که در منزل سفیر این کشور در اسرائیل برگزار شد، حاکم بود، جشن هایی که با حضور نتانیاهو نخست وزیر و همسرش برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *